KONST / Litografier / Färglitografi 15696176
nr 1569 6176
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 151/360, "vårvinter". Färglitografi, bildmått: 48x30 cm, yttermått inklusive ram: 62x42 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 oktober 2023
kl 19:28:45
9/10 10:46:44
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren